Яскравою рисою у розвитку клінічної медицини є постійне зростання ролі лабораторної діагностики. Недарма саме вона займає один із пріоритетних напрямів медичної діяльності, який має постійно розвиватися та формувати принципи персоніфікованої медицини.

З огляду на це серед лікарів з'явився негласний девіз: запобігати і орієнтуватися не на боротьбу з окремими захворюваннями, а на індивідуалізоване лікування кожного конкретного пацієнта з чітким і науковим поданням. Для цього потрібне постійне вдосконалення знань у сфері лабораторної діагностики. Саме з такою метою 10 травня 2018 у конгрес-центрі СумДУ з ініціативи медичної лабораторії «Сехмет» та флагмана у сфері комплексного забезпечення лабораторій «Вектор Бест-Україна» було проведено семінар на тему «Актуальні питання щодо використання сучасних методів лабораторної діагностики». Партнерами цього заходу також виступили стоматологічна поліклініка «Майстерня посмішок», фармацевтична компанія Glenmark, Борщагівський ХФЗ, компанія Мегаком.

Для того, щоб покращити свої знання у цій сфері, на семінар з'їхалися понад 120 лаборантів, медиків, біологів та фахівців з усієї Сумської області, які прагнуть почерпнути щось нове та поділитися досвідом.

Як повідомила головний терапевт Сумської області Галина Хомета, унікальність цього заходу полягає у тому, що він об'єднує як клінічних лікарів, так і лабораторну службу. Адже працівники останньої не лише допомагають лікареві поставити точний діагноз, а й простежити історію хвороби. Яскравим підтвердженням цього є статистичні дані. За її словами, щорічно у Сумській області проводиться понад 21 млн. досліджень.

Важливість діагностичного «симбіозу» між лікарями та лаборантами наголосила і головний лікар МЦ «Сехмет» Марина Сміянова.

У своєму виступі, присвяченому питанням доцільності створення робочої групи між працівниками клінічних спеціальностей та лабораторій, вона акцентувала на необхідності налагодити взаємозв'язок між лаборантами та лікарями, від чого, на її думку, можна буде з абсолютною точністю ставити діагнози та боротися з причинами хвороби, а не із її наслідками.

«Інформація, яка є в лабораторії, має бути доступною для лікаря. Він повинен знати, яка апаратура стоїть, яка методика проводиться, як інтерпретувати результати та контролювати етапи лікування. Весь діагностичний пошук – це спільна праця», – каже Марина Сміянова.

Програма науково-практичного семінару була справді актуальною та цікавою. Тут розглядалися питання щодо сучасних аспектів діагностики TORCH-інфекцій; герпервірусних інфекцій, а також алгоритмів їхньої діагностики.

Друга половина семінару була присвячена гострим кишковим інфекціям; стратегії використання імуноферментних методів для діагностики паразитарних інвазій та алгоритмам використання імуносерологічних методів.

Спікерами виступили провідні фахівці у сфері лабораторної діагностики – завідувач клініко-діагностичної лабораторії Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Тетяна Степченкова, доцент кафедри педіатрії медичного інституту СумДУ Тетяна Бинда, керівники відділів ТОВ «Вектор-Бест-Україна» Андрій Шаповалов, Ірина Кошель та кандидат біологічних наук Галина Будаш.

У перерві між пізнавальними лекціями організатори форуму провели лотерею, де розігрувалися сертифікати на безкоштовне обстеження у МЦ «Сехмет».

Виходячи з озвучених проблем та методології лабораторної діагностики, головний лікар МЦ «Сехмет» закликала всіх учасників форуму до спілкування та обміну досвідом, адже тільки спільними зусиллями можна буде досягти надійного результату.

«Клініцист знає та вміло використовує можливості лабораторії, а лабораторія знає, що цікавить клініциста, і прагне найбільш повно та точно задовольнити його інтереси», - підсумувала Марина Сміянова та побажала, щоб цей семінар став першою ластівкою на шляху до подальшої співпраці та обміну.